דף הבית / חדשות / ועדת הכלכלה הכריעה – התכנון בענף הביצים ימשך

ועדת הכלכלה הכריעה – התכנון בענף הביצים ימשך

ועדת הכלכלה בראשות ח”כ איתן כבל החליטה להסיר מסדר היום את ההסתייגות מתקנות כללי הביצים לשנת 2019. הדרישה לערוך שינויים בהחלטה הקודמת של הועדה היתה של ח”כ אסנת מרק (ליכוד). המשמעות היא שהתכנון בענף הביצים ימשך במתכונת של השנים הקודמות.

 

התקנות טעונות את אישורו של שר החקלאות, אורי אריאל. על פי חוות דעת של משרד המשפטים, במידה והשר ימנע מלחתום על התקנות החדשות ימשכו התקנות של שנת 2018 להיות בתוקף בשנה הקרובה וזאת תוך שמירה על רצף תכנון בענף ההטלה.

פרסום

 

מזכיר ארגון מגדלי עופות, מוטי אלקבץ הודה לחברי הכנסת יצחק ועקנין ואיתן ברושי שסייעו לקבלת ההחלטה. “אני שמח על כך שהושגה הסכמה ולא היינו צריכים להיגרר לפעולות מחאה שאיש לא רצה בהן, במיוחד לא בעת הרגישה הזו. התכנון הכרחי לקיום הענף, לפרנסתן של 3000 משפחות שמתפרנסות מהענף, רובן בקו העימות בצפון ולהבטחת אספקה סדירה של ביצים לאוכלוסיה.”

 

פרסום

בכוונת ארגון מגדלי עופות להיכנס למו”מ מול משרדי האוצר והחקלאות על שדרוג מקיף של ענף ההטלה בסיוע ממשלתי משמעותי כדי לערוך את השינויים הנדרשים בענף באופן מוסכם ומוסדר על בסיס הנוסח שגובש בשנה האחרונה.

 

Print Friendly, PDF & Email

בנוסף אולי תאהב/י

מצטרפים לדף הפייסבוק של משקנט ונשארים מעודכנים כל הזמן‎

אודות מערכת פורטל משק נט

מערכת פורטל משק נט עושה כמיטב יכולתה להביא בפניכם חדשות , כתבות ,מחקרים ,ידיעות מהארץ העולם ועוד המון אינפורמציה בתחום תעשיית משק החלב משק הבקר גידול עופות ודגי מאכל. בכל הצעה בקשה רעיון נשמח באם תיצרו קשר

בידקו גם

נמשך הגידול בהיקף הפיצויים של קנט למגדלי הבקר

נמשך הגידול בהיקף הפיצויים שמשלמת קנט למגדלי הבקר. מנתוני הקרן לביטוח נזקי טבע בחקלאות עולה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *