דף הבית / חדשות / ח”כ יצחק וקנין מש”ס הצהיר שיתמודד על תפקיד שר החקלאות ויוצא נגד הסכם החלב

ח”כ יצחק וקנין מש”ס הצהיר שיתמודד על תפקיד שר החקלאות ויוצא נגד הסכם החלב

ח”כ יצחק וקנין מש”ס התארח בקבוצת “משוב” לקראת ועידת החקלאות ה- 9 שתתקיים בחודש דצמבר בירושלים ויצא באופן תקיף נגד הסכם החלב שנחתם לאחרונה.

“לא צריך להיות כלכלן כדי להבין שזה גזר דין מוות למשק המשפחתי” אמר וקנין. “במחיר של 1.67 שקל לליטר, במקום 1.98 שקל שמקבל הרפתן עכשיו, אין סיכוי בעולם שאפשר לשרוד את זה. הוא יסגור את הרפת. מעל 200 משקי חלב נסגרו. אני לא מבין איך הקיבוצים חתמו על ההסכם הזה. שיתנו להם פיצוי. יש פה בעיה קשה מאוד. נראה כאילו מישהו הוביל את המהלך הזה במכוון.

לצערי, מגלגלים את בעיית יוקר המחייה על החקלאי במקום על כל השרשרת שמעליו.

פרסום

החלב נמכר ברשתות ב-5-7.5 שקל. הם עושים 300 אחוז על המוצרים המפוקחים ו- 1,000 אחוז על המוצרים הלא מפוקחים. ומה נשאר מהחקלאי מזה? החקלאי מקבל 20 אגורות. מישהו השתגע במדינה הזו.

אגיש הצעה דחופה לסדר דיון מהיר בוועדת כספים בשבועיים הקרובים. בג”צ צריך לתקוף את ההסכם הזה בכל הכיוונים. אי אפשר להתווכח על הנתונים. ראש הממשלה יהיה חייב להתערב”.

ח״כ וקנין (60) משמש כבר שנים רבות גם כיו”ר הלובי החקלאי בכנסת. הוא חקלאי בעצמו ומגדל ביצי הטלה ממושב יערה בצפון. במשך 20 שנה עשה עבודה פרלמנטרית לטובת החקלאות והחקלאים תוך שיתוף  פעולה עם חברי כנסת מכל המפלגות. ח״כ ועקנין  מעורך מאוד בקרב החקלאים. ועקנין התאכזב כשבבחירות האחרונות ש”ס קיבלו מעט קולות במרחב הכפרי ואף הודיע לאחרונה על פרישה, אולם חבריו החקלאים הפצירו בו שלא יפרוש והוא החליט בעקבות לחצם עליו להתמודד כאמור על התפקיד.

פרסום

 

 

Print Friendly, PDF & Email

בנוסף אולי תאהב/י

מצטרפים לדף הפייסבוק של משקנט ונשארים מעודכנים כל הזמן‎

אודות מערכת פורטל משק נט

מערכת פורטל משק נט עושה כמיטב יכולתה להביא בפניכם חדשות , כתבות ,מחקרים ,ידיעות מהארץ העולם ועוד המון אינפורמציה בתחום תעשיית משק החלב משק הבקר גידול עופות ודגי מאכל. בכל הצעה בקשה רעיון נשמח באם תיצרו קשר

בידקו גם

התחרות הבינלאומית ל’דייג ספורטיבי’ תפתח בחופי איגוד ערים כינרת

התחרות הבינלאומית ל’דייג ספורטיבי’ תפתח בחופי איגוד ערים כינרת ותמשך 125 שעות ברציפות ללא הפסקה! …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *