דף הבית / חדשות / נחשף בית גידול של תרנגולים ששימשו לתחרויות ולמאבקים בין תרנגולים
מפקחי משרד החקלאות חשפו בית גידול של תרנגולים ששימשו לתחרויות _משרד החקלאות

נחשף בית גידול של תרנגולים ששימשו לתחרויות ולמאבקים בין תרנגולים

מפקחי משרד החקלאות חשפו בית גידול של תרנגולים ששימשו לתחרויות ולמאבקים בין תרנגולים

החשד: עבירות על חוק צער בעלי חיים, לרבות: קרבות תרנגולים לא חוקיים, הזנחה ממושכת והחזקה לא ראויה • התרנגולים הועברו להמשך טיפול במתקן משרד החקלאות

 

פרסום

עם קבלת מידע מודיעיני על חשד לקיום קרבות תרנגולים, מפקחי יחידת האכיפה וחקירות (פיצו”ח) במשרד החקלאות חשפו משק חקלאי במועצה האזורית ברנר ובו תרנגולים מזן מיוחד שאינו מוכר בישראל. התרנגולים הוחזקו בתנאים לא ראויים, סבלו מהזנחה, ללא אספקת מים והצטופפו בכלובים קטנים ומטונפים. על גופם של התרנגולים בכלובים נמצאו סימני חבלה, אשר עוררו מיד את חשדם של מפקחי משרד החקלאות לחשד לקרבות המתקיימים במקום.

מחקירה ראשונית, עולה כי בעלי התרנגולים הם עובדים זרים שהגיעו מתאילנד, אשר כלאו את התרנגולים לצורכי קרבות ובידור. מקור העופות אינו ידוע וקיים חשד כי אותם עובדים זרים מבריחים את ביצי העופות, מדגירים אותם וכך דואגים ל”דור המשך” לתרנגולים המשמשים לקרבות אלו. החשש העיקרי, מלבד הפגיעה בבעלי החיים, היא הפצתן של מחלות כיוון שעופות אלו אינם נמצאים תחת פיקוח. כל התרנגולים הועברו למתקן מוגן של משרד החקלאות. נגד החשודים נפתחו הליכים משפטיים.

פרסום

רואי קליגר, מנהל היחידה המרכזית לאכיפה וחקירות במשרד החקלאות: “ככלל, משרד החקלאות רואה חשיבות רבה באכיפת חוק צער בעלי חיים, ורואה בחומרה כל מקרה שכזה, ולמטרות בידור בפרט. על כן, מפקחי המשרד פועלים באופן מתמיד כדי לאכוף עבירות צער בעלי חיים, ויעשו כל שביכולתם להגיע לכל גורם אשר מפר את החוק ולמצות עמו את הדין. אנו מקווים כי כך נמגר את התופעה”.

משרד החקלאות מבקש להזכיר לציבור להמשיך לדווח על כל פעילות שיש בה מן החשד לפגיעה בבעלי החיים למוקד יחידת הפיצו”ח במשרד החקלאות, הזמין 24/7, בטלפון 9096*.

Print Friendly, PDF & Email

בנוסף אולי תאהב/י

מצטרפים לדף הפייסבוק של משקנט ונשארים מעודכנים כל הזמן‎

אודות מערכת פורטל משק נט

מערכת פורטל משק נט עושה כמיטב יכולתה להביא בפניכם חדשות , כתבות ,מחקרים ,ידיעות מהארץ העולם ועוד המון אינפורמציה בתחום תעשיית משק החלב משק הבקר גידול עופות ודגי מאכל. בכל הצעה בקשה רעיון נשמח באם תיצרו קשר

בידקו גם

ועדת הכלכלה הכריעה – התכנון בענף הביצים ימשך

ועדת הכלכלה בראשות ח”כ איתן כבל החליטה להסיר מסדר היום את ההסתייגות מתקנות כללי הביצים …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *