אנשי צמח תערובות ועוף טוב שואפים להרחיב בארץ את השיטה פורצת הדרך לגידול עוף ללא אנטיביוטיקה והורמונים, המיושמת בהצלחה בשנים האחרונות

לקראת ראש השנה התכנסו אנשי ענף הלולים, לכנס המקצועי של תאגיד 'צמח תערובות' וחברת 'עוף טוב', המתקיים מדי חצי שנה ומטרתו לחזק ולקדם את מגדלי הפטם ולשפר את ממשקי הגידול הייחודיים.

הכנס עסק בעיקרו בשיטת ההזנה הייחודית אשר פותחה ומיושמת ע"י צמח תערובות ועוף טוב, לגידול פטם ללא אנטיביוטיקה והורמונים, שיטת גידול הנחשבת לפורצת דרך בקנה מידה עולמי ומהווה השראה לחברות מרחבי העולם, המגיעות לארץ ללמוד ממנה.

בפתיחת הכנס, סקר עומר לביא, מנכ"ל צמח תערובות את המגמות במחירי חומרי גלם בעולם והציג השפעתן על מחירי התערובת בארץ והציג את הנושא המרכזי של הכנס- ממשק הזנת העופות ללא אנטיביוטיקה והורמונים. "האחריות לספק מזון טרי, בריא ובר השגה, היא הנר לרגלינו. חידושים כמו גידול העופות ללא אנטיביוטיקה הם הדרך שלנו לעמוד באחריות הזאת", סיפר לביא.

את ההרצאה המרכזית של הכנס, נשא הרמן יאן פלאטווט, מומחה לגידול פטם ונציג חברת נוטרקו ההולנדית באסיה ואפריקה, החברה המלווה את פיתוח ממשק ההזנה ללא אנטיביוטיקה של צמח תערובות ועוף טוב. ההרצאה הוקדשה להמלצות ועדכונים לממשק נכון בגידול פטם נקי מאנטיביוטיקה.

פרסום

בהמשך הציג גיל אלכסנדר, מדריך הפטם של צמח תערובות השוואה בין ביצועי פטם שגדל ללא אנטיביוטיקה משנת 2015, ובין פטם שגדל באותן חוות לפני כן עם אנטיביוטיקה, המראה כי קיים שיפור ניכר בכל המדדים הנבדקים: נצילות מזון, קצב גידול ואף ירידה דרמטית באחוזי התמותה.

פרסום

בין המרצים בכנס, התארח גם ד"ר אלעד שטרן מחברת Bio-Bee מקיבוץ שדה אליהו, המגדלת ומיישמת חרקים ואקריות מועילים לצרכים חקלאיים, אשר סיפק זוויות נוספות ומעניינות אודות הייטק בחקלאות.

Print Friendly, PDF & Email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

בשר בקר מתורבת אושר לראשונה בישראל

19/01/2024

שנה טובה
"מילאוטיס: הטכנולוגיה הביולוגית שמשנה את פני התעשייה החלבית ומפחיתה את התלו...
בכירי משרד החקלאות ערכו ביקור במתקן החדשני של חברת PURE BLUE FISH בבנימינ...
חיטוי עטינים - הכללים השתנו ,הגיע זמן לשינוי !
לראשונה בענף, חברה ישראלית חתמה על הסכם לייצוא מזון לחיות מחמד לחנויות ביפן...
בשר בקר מתורבת אושר לראשונה בישראל

19/01/2024

שנה טובה
"מילאוטיס: הטכנולוגיה הביולוגית שמשנה את פני התעשייה החלבית ומפחיתה את התלו...
בכירי משרד החקלאות ערכו ביקור במתקן החדשני של חברת PURE BLUE FISH בבנימינ...
תמיד לדעת לפני כולם

השארו מעודכנים

השאירו פרטים לקבלת עידכונים למייל

בחרו תחום