העברת סמכויות הפיקוח על הדיג בים התיכון, ים סוף ואגם הכנרת לידי רשות הטבע והגנים

משרד החקלאות ופיתוח הכפר חתם על הסכם העברת סמכויות הפיקוח על הדיג בים התיכון, ים סוף ואגם הכנרת לידי רשות הטבע והגנים

הפיקוח מטעם רשות הטבע והגנים, יחל בתחילת שנת 2018 • לצורך כך, יתקצב משרד החקלאות את פעילות הרשות • במקביל, רשות הטבע והגנים תרכז גם את הפיקוח על דיג ועגינה בסמוך לתשתיות הגז הטבעי בים התיכון עבור משרד האנרגיה

משרד החקלאות ופיתוח הכפר חתם על הסכם העברת סמכויות הפיקוח על הדיג בים התיכון, ים סוף ואגם הכנרת לידי רשות הטבע והגנים. במסגרת ההסכם, הוחלט כי רשות הטבע והגנים תמנה מפקחים מטעמה שיפקחו על  הדיג החל מתחילת שנת 2018, בהתאם להנחיות פקיד הדיג הראשי במשרד החקלאות. העברת הפיקוח לרשות הטבע והגנים נועדה לייעל את האכיפה, על בסיס הניסיון שצברה הרשות באכיפה ימית, דבר שיעלה את ההרתעה בקרב מפרי החוק ויביא להפחתת עבירות הדיג, ולהובלת שינוי משמעותי בכל הנוגע לפעילות הדיג ולשמירת משאב הדגה.  קביעת מדיניות האכיפה וההליך המשפטי יישארו באחריות משרד החקלאות.

מהלך זה מצטרף למהלך מקביל שנעשה על ידי משרד האנרגיה, בו נקבע כי בהתאם ל-'הוראות הימאים', רשות הטבע והגנים תאכוף את האיסור על ביצוע פעולות דייג ועגינה במרחק 250 מטר מגבול הרצועה של תשתיות הגז הטבעי בים, על מנת למנוע פגיעה בתשתית הגז הטבעי.

פרסום

מזה כ- 50 שנים, רשות הטבע והגנים עוסקת בפיקוח ובאכיפת השטחים הפתוחים, וכן מנהלת את שמורות הטבע והגנים הלאומיים שתחת אחריותה. כעת לאור החלטה שהתקבלה על ידי שר החקלאות, ח"כ אורי אריאל , תועבר סמכות הפיקוח על פקודת הדיג לידי רשות הטבע והגנים בתחילת שנת 2018, ותביא לפיקוח ולאכיפה הדוקים בכל הנוגע לאכיפה של עבירות דיג במקורות המים השונים.

פרסום

שר החקלאות, אורי אריאל, רואה חשיבות רבה בשמירה על משאב הדגה ובתי הגידול בים. בתוך כך, קידם המשרד אשתקד תיקון נרחב לתקנות הדיג, הכולל בין היתר: הוראות בדבר שיטות דיג אסורות, סוגי רשתות הדיג המותרות לשימוש, הגבלת פעילות הדיג בעונת הרבייה, והגבלה של הדיג באזורים שונים ומוגדרים בים התיכון, כדי למנוע ולהקטין פגיעה בהתחדשות הדגים ובבתי הגידול הרגישים. כמו כן נאסר הדיג בתקופת רביית הדגים, ונאסר לדוג דגים "צעירים" ולשם כך הוגדרו גודל מינימום למיני הדגים השונים המותרות בדיג.

Print Friendly, PDF & Email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

מה עושים הדגים בים כשחם להם ?
הגיעה זמנה של החקלאות הימית המקיימת
נתפסו ברשת: מה דגים בעזה?
תו 'חי בריא' ראשון לדגים - לדגיי עין גב בכנרת
מצילים את הכרישים
פרס מפעל חיים יוענק לערן להב: "תרומה אדירה לענף הדייג בישראל"
מה עושים הדגים בים כשחם להם ?
הגיעה זמנה של החקלאות הימית המקיימת
נתפסו ברשת: מה דגים בעזה?
תו 'חי בריא' ראשון לדגים - לדגיי עין גב בכנרת
תמיד לדעת לפני כולם

השארו מעודכנים

השאירו פרטים לקבלת עידכונים למייל

בחרו תחום