טון בשר שנשחט ללא פיקוח, הוברח לישראל ויועד לשיווק

מפקחי משרד החקלאות חשפו למעלה מטון בשר שנשחט ללא פיקוח, הוברח לישראל ויועד לשיווק

בין ממצאי הביקורת: אתר פיראטי לאריזת הבשר ומדבקות מזויפות של כשרות במשרד מדגישים כי יש להמשיך ולהקפיד לרכוש את המוצרים באריזתם המקורית, כאשר היא סגורה ונקייה עם התוויה וסימון של תאריך ייצור ותאריך פג תוקף

החגים בפתח, רבים כבר מתכננים את המנות לארוחות ואת רשימת הקניות הארוכה. גם משרד החקלאות מתכונן, אולם מעט אחרת: מפקחי היחידה לאכיפה ולחקירות (פיצו"ח) במשרד החקלאות מתגברים את כוחותיהם לקראת החגים. בעוד שהצרכנים הישראלים חושבים איפה כדאי לקנות, המפקחים דואגים שהבשר שנרכש יהיה בריא! ולכם נותר לרכוש את המוצרים באריזתם המקורית ובמקומות מוסדרים בלבד.  

במסגרת פעילות יזומה, מפקחי משרד החקלאות סיכלו בימים האחרונים שני ניסיונות לשיווק של למעלה מטון בשר בקר וכבש, שנשחט ללא פיקוח וחלקו אף הוברח לישראל. הבשר יועד לשיווק באזור ירושלים וחיפה, על אף שמדובר בבשר המהווה סכנה ממשית לבריאות הציבור.

פרסום

במקרה הראשון, מפקחי משרד החקלאות בשיתוף הווטרינר הרשותי של מועצה אזורית מטה יהודה, סיכלו  ניסיון לשיווק בשר מהשטחים באזור ירושלים. במסגרת ביקורת שערכו במושב אשתאול, חשפו המפקחים אתר אריזה פיראטי ובו החשודים ארזו טון בשר שהוברח משטחי הרשות הפלסטינית. מחקירה ראשונית של בעל המקום עולה כי הבשר יועד לשיווק באטליזים באזור ירושלים, וכי בעלי המקום ארזו את הבשר מחדש והדביקו תוויות המעידות לכאורה על כשרות הבשר. נגד בעל המקום נפתחו הליכים משפטיים. הבשר הועבר להשמדה. ובעניין המדבקות, המקרה הועבר לטיפול היחידה להונאות בכשרות של הרבנות.

פרסום

במקרה שני, המפקחים בשיתוף השירותים הווטרינריים במשרד  החקלאות, סיכלו  ניסיון  לשיווק  של  כרבע טון בשר כבש שנשחט בשחיטה שחורה, ללא כל פיקוח וטרינרי, באזור התעשייה טמרה. מחקירה ראשונית עולה כי הבשר יועד לשיווק באזור מפרץ חיפה. כנגד בעל המקום, תושב טמרה בשנות ה-40 לחייו, נפתחו  הליכים  משפטיים. הבשר  הועבר להשמדה.

רואי קליגר, מנהל היחידה לאכיפה ולחקירות (פיצו"ח) במשרד החקלאות ופיתוח הכפר: "אין ספק שלקראת החגים צרכנים צורכים יותר מאשר בשגרה. יותר בשר, יותר ביצים, יותר דגים. אנו ממשיכים לתגבר את הכוחות, כדי למנוע מניסיונות מעין אלו להצליח. אולם, כדי להבטיח שכולנו נשב סביב השולחן בריאים, אנו חוזרים ומדגישים, צריכת בשר ומוצרים מן החי ללא פיקוח מהווה סכנה ממשית לבריאות הציבור. לכן, אנחנו חייבים להקפיד על הכללים ולרכוש בשר באריזתו ובמקומות מוסדרים בלבד. חג שמח!."

Print Friendly, PDF & Email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

רפורמת הלולים נדחתה ל-2027 בעקבות המלחמה בצפון

08/04/2024

נתוני הצריכה של בקר עופות ודגים שהיו לנו ב-2023 לעומת 2022

08/04/2024

קורס טיפול בזבל מהרפת, מאי-יולי 2024

03/04/2024

טון בשר בקר, בשר עוף ודגים נתפסו בשני אטליזים בראשון לציון ובחולון

03/04/2024

מאזן אספקת המזון 2022

19/03/2024

23 עיריות ורשויות מקומיות יזכו לתקציב ייעודי ממשרד החקלאות לרכישה של מרפאות...

17/03/2024

רפורמת הלולים נדחתה ל-2027 בעקבות המלחמה בצפון

08/04/2024

נתוני הצריכה של בקר עופות ודגים שהיו לנו ב-2023 לעומת 2022

08/04/2024

קורס טיפול בזבל מהרפת, מאי-יולי 2024

03/04/2024

טון בשר בקר, בשר עוף ודגים נתפסו בשני אטליזים בראשון לציון ובחולון

03/04/2024

תמיד לדעת לפני כולם

השארו מעודכנים

השאירו פרטים לקבלת עידכונים למייל

בחרו תחום