מגדלי הבקר בארץ ובעולם עוברים למאה ה- 21

Beefree Agro
סטארט אפ ישראלי חדש בתחום האגריטק יוצג לראשונה
במסגרת כנס המשקיעים העולמי השנתי בתחום
AgriFood-Tech Global – שיתקיים השנה במרחב הדיגיטלי
בין ה- 9-11 בנובמבר

לרחף אל המחר – מגדלי הבקר בארץ ובעולם עוברים למאה ה- 21
הודות לשיטה חדשנית וראשונה מסוגה בעולם מבוססת טכנולוגיית רחפנים המאפשרת מרעה עדרי בקר בצורה מדויקת, קלה, מהירה וחסכונית
הכירו את JOE – הייטק קאובוי

שוק הבקר העולמי נאמד בכ- 40 מיליארד דולר
וברובו עדיין מתנהל בשיטות עבודה שכמעט ולא השתנו במאה האחרונה

בחודש דצמבר צפויה החברה להשתתף בתערוכת אגריטק בדובאי ולתת מענה גם למגדלי הבקר והגמלים המקומיים

פרסום

נועם עזרן ודביר כהן, שני חוואים מנוסים מהגליל העליון, שנתקלו בשנים האחרונות בשינויים חברתיים וכלכליים שהשפיעו על תחום הפעילות שלהם, פיתחו שיטה מבוססת טכנולוגית רחפנים למרעה של עדרי בקר בצורה מדויקת, קלה, מהירה, חסכונית ובהתאמה אישית לתוואי השטח ולצרכי בעלי עדרי הבקר.

השניים הקימו את חברת BeeFree Agro המפעילה את JOE , מערכת טכנולוגית מבוססת רחפן, המעבירה עד 1000 ראשי בקר על פני שטח אדיר ללא התערבות אנושית, באמצעות רחפן אחד. מדובר במערכת מרעה אוטונומית המסייעת בשימור אורח חיים תקין של החוואים ובגידול בקר במרעה.

המערכת קרויה על שם כלבת הרועים האהוב על השניים, JOE והיא מציגה את כל המאפיינים של שותף טוב: אינטליגנטית, נאמנה, ממלאת פקודות, אוטונומית, מהירה וקלה לתפעול.
המערכת, כך לדברי השניים, חוללה מהפך בחייהם והפחיתה משמעותית את עלויות התפעול ורמות הלחץ הארגוניות והאישיות שלהם.

המערכת, המציגה חדשנות טכנולוגית ורמת דיוק מתקדמת בפרמטרים שונים הקשורים למרעה, מובילה את ענף הבקר והמרעה החופשי למאה ה- 21 בעולם שבו כלכלה גלובלית מתגמלת חסכוניות. המערכת מסוגלת להניע עדרים גדולים דרך מרחבים עצומים ומורכבים של כרי מרעה ללא התערבות אנושית, היא מקדמת את רווחת בעלי החיים ושיטות מרעה בנות קיימא ומשפרת את חיי היומיום של החוואים.

לדברי מפתחי השיטה החדשה: "שוק עדרי הבקר העולמי נאמד בכ- 700 מיליון ראשי בקר ומגדלי הבקר עדיין עושים שימוש בשיטות שכמעט ולא השתנו במאה האחרונה, תוך שימוש בבוקרים, כלבי רועים ורכבי שטח מותאמים. המערכת האוטונומית ג'ו מסוגלת להעביר תעשיה שלמה לעידן חדש ולייצר גשר בין המגדלים לפתרונות טכנולוגיים.

המערכת פועלת במספר מישורים: היא מזהה מכשולי שטח ואת מיקום העדר, מתכננת את המסלול הטוב ביותר להעברת העדר ממקום למקום ומניעה באופן אוטומטי את הבקר על פי תוכנית הרעייה.

למעשה המערכת האוטונומית JOE עובדת עם בעל העדר באופן הבא: בעל העדר בוחר את העדר שאיתו הוא רוצה לעבוד, את היעד שאליו העדר צריך להגיע, לוחץ על גו ונשאר בטווח של 5 ק"מ מהרחפן. הוא מוזמן לשבת בנוחות במכוניתו הממוזגת, כאשר JOE עושה את כל העבודה הקשה, ומביאה את העדר ליעד.

פרסום

הודות למערכת חדשנית זו הפכה חוויית המרעה של נועם עזרן ודביר כהן, כך לדבריהם, למהירה, פשוטה וחסכונית יותר בהיבטים שונים:
ניהול והובלת צאן ובקר: לא עוד עבודה בצורה לא יעילה וארכאית, תוך שימוש בטכניקות מיושנות כמו בוקרים על סוסים, כלי רכב, מסוקים וכלבים כדי לרעות ולהוביל את העדרים ממקום למקום. לא עוד פציעות פיזיות ובלאי משמעותי בכלי הרכב.
חסכון משמעותי: החברה מתנסה מזה 5 שנים בשיטת המרעה החדשה שפיתחה בעזרת רחפנים ובעליה יכולים להעיד כי חוו חיסכון של 50% בעלויות העבודה, הובלת סוסים, בלאי רכב, הכשרה וגיוס עובדים חדשים.
זמן פנוי ואיכות חיים משופרת: כל אלו מותירים זמן לשניים זמן פנוי לבילוי בחיק המשפחה והחברים ואיכות חיים גדולה יותר.

המערכת חדשנית חוסכת בזמן, מצמצמת באופן משמעותי את זמן המוקדש על ידי החוואים למרעה עדרי הבקר, בעלת מערכת הפעלה קלה וידידותית למשתמש, ללא צורך בהבנת טכנולוגיה. בנוסף היא חוסכת הוצאות בעבודות כפיים ובלאי רכב, ומפנה את זמנו של החקלאי להתמקד במקצועיות ובתכנון לטווח רחוק.

Beefree Agro תשתתף בכנס המשקיעים העולמי השנתי בתחום AgriFood-Tech Global, מיסודם של GrowingIL ו- Start-Up Nation Central , שיתקיים השנה במרחב הדיגיטלי בין ה- 9-11 בנובמבר. בכוונתה לגייס כ- 2 מיליון דולר ליישום יעדיה ובהם חדירה לשוק האמריקאי ובמיוחד לטקסס והרחבת פעילותה בצפון אמריקה.

בחודש דצמבר הוזמנה החברה להשתתף בכנס אגריטק עולמי שיתקיים בדובאי, שם היא מתכוונת לייצור עניין בקרב מגדלי הבקר ובעלי עדרי הגמלים המקומיים.

Print Friendly, PDF & Email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

בשר בקר מתורבת אושר לראשונה בישראל

19/01/2024

שנה טובה
"מילאוטיס: הטכנולוגיה הביולוגית שמשנה את פני התעשייה החלבית ומפחיתה את התלו...
בכירי משרד החקלאות ערכו ביקור במתקן החדשני של חברת PURE BLUE FISH בבנימינ...
חיטוי עטינים - הכללים השתנו ,הגיע זמן לשינוי !
לראשונה בענף, חברה ישראלית חתמה על הסכם לייצוא מזון לחיות מחמד לחנויות ביפן...
בשר בקר מתורבת אושר לראשונה בישראל

19/01/2024

שנה טובה
"מילאוטיס: הטכנולוגיה הביולוגית שמשנה את פני התעשייה החלבית ומפחיתה את התלו...
בכירי משרד החקלאות ערכו ביקור במתקן החדשני של חברת PURE BLUE FISH בבנימינ...
תמיד לדעת לפני כולם

השארו מעודכנים

השאירו פרטים לקבלת עידכונים למייל

בחרו תחום