מיטק מדווחת על כוונותיה להקים ולתפעל מפעל פיילוט ב-2022

כחלק מהמהפכה החקלאית של הבשר המתורבת, מיטק צופה כי תהליך הייצור של השומן המתורבת יוטמע תחילה במפעל פיילוט אשר יוקם כבר בשנה הבאה

חברת טכנולוגיה המפתחת טכנולוגיות ייצור מתקדמות לייצור וגידול מוצרי בשר מתורבתים, מדווחת על כוונותיה להקים ולתפעל מפעל פיילוט ב-2022 לייצור שומן עוף מתורבת בקנה מידה נרחב.

תוכנית זו תואמת את החזון של מיטק להציע טכנולוגיה לייצור בשר מתורבת ובר קיימא. החברה תקים את מפעל הפיילוט, אשר מטרתו הינה לייצר שומן עוף מתורבת בעזרת הטכנולוגיות שפותחו על ידי Peace of Meat, שנרכשה על ידי מיטק מוקדם יותר השנה. מפעל הפיילוט יאפשר ייצור שומן מתורבת וכן הצגת היכולות הטכנולוגיות לשותפים אסטרטגיים.

הפוטנציאל בייצור השומן המתורבת של החברה מתבטא בשיפור משמעותי בערכי הטעם, המרקם והערכים התזונתיים של תחליפי בשר מן הצומח. מוצרי המזון ההיברידיים אשר יתקבלו, המורכבים מתחליפי בשר מן הצומח ורכיבי בשר מתורבת, יציעו מוצר 'בשרני' יותר עבור הצרכנים לעומת תחליפי בשר העשויים רק מרכיבים מן הצומח. החברה תמשיך לעסוק בפעילויות פיתוח טכנולוגיות מזון אשר ישפרו וישדרגו את שילוב השומן המתורבת לכדי מוצרים סופיים לצרכן.

פרסום

כחלק מהמודל העסקי, המפעל יציג את יכולותיה של מיטק בפני לקוחות פוטנציאליים, בכדי למכור רישיונות להשתמש בקניין הרוחני לייצור בשר מתורבת, אשר יכלול בין השאר את קווי התאים לייצור, תהליכים ביולוגיים מתקדמים וטכנולוגיות ייצור בקנה מידה תעשייתי ללקוחות B2B אשר ירצו לקחת חלק בתעשיית הבשר המתורבת.

ייצור שומן עוף מתורבת בקנה מידה נרחב יהווה אבן דרך מרכזית עבור מיטק. החברה שואפת לזרז את כניסתה לשוק בזמן שהיא מפתחת במקביל תהליך תעשייתי לגידול וייצור נתחי בשר אמיתיים, כמו סטייק או חזה עוף, באמצעות טכנולוגיית הדפסת תלת מימד.

שרון פימה, מנכ״ל מיטק, אמר: "כחלק מהתוכנית לכניסה לשוק, אנחנו מאמינים שהשומן המתורבת הוא תוסף מבטיח ביותר שיכול לשפר את הטעם, המרקם והערכים התזונתיים של תחליפי בשר מן הצומח, אשר הינם נתח משמעותי בשוק תחליפי הבשר".

"אתגר מרכזי העומד בפני תעשיית הבשר המתורבת הוא ייצור חסכוני. הקמת המפעל כחלק מתוכנית הפיילוט מהווה צעד משמעותי בהשגת עלות המקבילה לעלות בשר קונבנציונאלי, כמו גם במימוש החזון של מיטק ל"מפעל העתיד" – הכולל תשומות, תהליכים וציוד העומדים בבסיס מפעל לייצור בשר מתורבת."

דירק פון היינריכסהורסט, מנכ"ל ומייסד Peace of Meat, אמר: "הקמת מפעל הפיילוט, לייצור שומן העוף המתורבת הוא אבן דרך משמעותית מאוד. באמצעותו נדגים תהליך ייצור פונקציונאלי ללקוחות ה-B2B המעוניינים לכלול מרכיבים מתורבתים במוצריהם. מפעל זה יהווה מודל טכנולוגי עבור מתקני ייצור עתידיים בקנה מידה גדול עוד יותר."

אודות מיטק:

מיטק הינה חברה בינלאומית בחזית מהפכת הבשר המתורבת, הרשומה בבורסות בנאסד"ק ובת"א תחת הסימול MITC. החברה החלה את פעילותה ב-2019 ומשרדיה הראשיים נמצאים בנס ציונה, ישראל, עם חברת בת באנטוורפן, בלגיה.

מיטק מפתחת מגוון טכנולוגיות ייצור מתקדמות לייצור מוצרי חלבון אלטרנטיביים. טכנולוגיות אלה מתמקדות בייצור בקר ועוף מבוססים תאי גזע, ושיפור מזון מן הצומח עם בשר אמיתי, תוך התמקדות מיוחדת בפיתוח מערכות הדפסה ביולוגיות בעלות תפוקה גבוהה לייצור מוצרי בשר יוקרתיים ומרכזיים, כמו סטייק.

מיטק מתכוונת לייצר מוצרים עבור הצרכן הסופי, וכן למכור רישיונות לשימוש בטכנולוגיות שלה ללקוחות לאורך שרשרת אספקת החלבונים האלטרנטיבית, כגון מעבדי מזון בעלי ערך מוסף ומותגי מזון מובחרים.

פרסום

החברה מאמינה שטכנולוגיות בשר מתורבתות טומנות בחובן פוטנציאל משמעותי לשיפור ייצור הבשר, לפשט את שרשרת אספקת הבשר ולהציע לצרכנים מגוון היצע מוצרים חדש.

לעוד מידע, בקרו באתר החברה: https://www.meatech3d.com

אודות Peace Of Meat:

Peace of Meat הינה חברת בת בבעלות מלאה של MeaTech Europe, הוקמה בבלגיה בשנת 2019 ומפתחת שומן עוף מתורבת ישירות מתאי בעלי חיים ללא צורך בגידולם או הריגתם. החברה מאמינה כי לטכנולוגיה החדשנית שלה יש פוטנציאל לתמוך בתהליך תעשייתי Peace of Meat התקשרה במספר שותפויות מדעיות ומסחריות בתהליך ההתמקמות כספק B2B עתידי, בכדי לכסות את כל שרשרת הערך, ולהאיץ תהליכי מחקר וייצור, וביצעה בדיקות טעימה עבור מוצרים היברידיים אותה היא פיתחה.

לעוד מידע, בקרו באתר החברה: https://peace-of-meat.com/

Print Friendly, PDF & Email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

בשר בקר מתורבת אושר לראשונה בישראל

19/01/2024

שנה טובה
"מילאוטיס: הטכנולוגיה הביולוגית שמשנה את פני התעשייה החלבית ומפחיתה את התלו...
בכירי משרד החקלאות ערכו ביקור במתקן החדשני של חברת PURE BLUE FISH בבנימינ...
חיטוי עטינים - הכללים השתנו ,הגיע זמן לשינוי !
לראשונה בענף, חברה ישראלית חתמה על הסכם לייצוא מזון לחיות מחמד לחנויות ביפן...
בשר בקר מתורבת אושר לראשונה בישראל

19/01/2024

שנה טובה
"מילאוטיס: הטכנולוגיה הביולוגית שמשנה את פני התעשייה החלבית ומפחיתה את התלו...
בכירי משרד החקלאות ערכו ביקור במתקן החדשני של חברת PURE BLUE FISH בבנימינ...
תמיד לדעת לפני כולם

השארו מעודכנים

השאירו פרטים לקבלת עידכונים למייל

בחרו תחום