מיטק מדווחת על תוצאותיה הכספיות לשנת 2020

מיטק מדווחת על תוצאותיה הכספיות לשנת 2020

מסכמת 6 חודשים של אבני דרך בייצור בשר מתורבת עם רכישה מהותית, רישום למסחר בארה"ב וגיוס בהיקף של 28 מיליון דולר

דגשים

·        החברה מתמקדת בשני נתיבי פיתוח, האחד הוא ייצור בקנה מידה תעשייתי של בשר מתורבת מזני חיות שונים, כגון בקר ועוף, והשני הוא פיתוח של יכולת הדפסה תלת ממדית לצורך ייצור של מוצרי פרמיום מתורבתים

פרסום

·        החלה להיסחר בבורסה לניירות ערך בתל אביב בינואר 2020 ובנאסד"ק במרץ 2021: החברה הציבורית הראשונה בעולם אשר עוסקת בבשר מתורבת, ומפתחת טכנולוגיות למזון בר קיימא ואתי

·        באוגוסט 2020, הצלחה בפרויקט 'קרפצ'יו' – הדפסת ראשונה של שכבה דקה של תאי שריר ושומן מתורבתים ממקור של בקר

·        בנובמבר 2020 הדפיסה בהצלחה שומן בקר מתורבת בגובה של 10 מ"מ אשר גודל ופותח מתאי גזע

·        השלימה את רכישת Peace of Meat BV (POM), חלוצה בלגית בפיתוח טכנולוגיות לייצור עוף מתורבת בפברואר 2021

·        בינואר 2021 החלה בגידול תאי גזע של עוף במכלי ביוריאקטור כחלק מתהליך הרחבת היקף הייצור.

·        מצבת המזומנים לסוף שנת 2020 הינה 13.5 מיליון דולר (8.5 מיליון דולר על בסיס פרו-פורמה לאחר רכישת POM) עם גיוס של 28 מיליון דולר נוספים אשר גויסו כחלק מהרישום למסחר בנאסד"ק ומביאים את מצבת המזומנים הנוכחית ל-33.5 מיליון דולר

נס ציונה, ישראל, 22 באפריל 2021 – מיטק 3 די בע"מ (בורסת ת"א ובורסת נאסד"ק: מיטק, MITC), חברת טכנולוגיה המפתחת יכולות לייצור בשר מתורבת, בשילוב עם טכנולוגיית הדפסת תלת המימד מוגנת הפטנט שלה והליכים ביוטכנולוגיים, אשר תאפשר ייצור מותאם אישי של מגוון מוצרים מבשר אמיתי ללא שחיטת בעלי חיים, מדווחת על תוצאותיה הכספיות לשנה שהסתיימה ב-31 בדצמבר 2020 ומספקת עדכון עסקי.

תגובת ההנהלה

שרון פימה, מנכ"ל מיטק מסר: "אנו מרוצים מהביצועים שלנו לאורך שנת 2020. אני רוצה להודות לצוות ההנהלה ולעובדים הנהדרים שלנו שעבדו ללא הפסק בכדי להבטיח את המשך הצמיחה שלנו בשנה מאתגרת. העולם מחפש שיטות חקלאיות ברות-קיימא יותר, ואנו מאמינים כי בשרים מתורבתים אשר יוצרו ללא שחיטת בעלי חיים יכולים להיות התקדמות משמעותית לקראת מטרה זו עד לכדי מהפיכה חקלאית. חברת מיטק היא החברה הציבורית הראשונה בעולם העוסקת בבשר מתורבת וכעת היא רשומה גם בנאסד"ק. בנוסף השלמנו את הרכישה הסינרגטית של Peace of Meat, חברה בלגית המפתחת טכנולוגיות הקשורות בעוף מתורבת, המגדילה משמעותית את השווקים אליהם אנו פונים וצפויה לספק נקודת כניסה מוקדמת לתעשיית הבשר המתורבת המתפתחת."

מר פימה סיכם: "עם הטכנולוגיה שאנו יוצרים, אנו מצפים לראות בשר אמיתי שגדל בתנאים נקיים ומבוקרים בתוך חודשים ספורים, בהשוואה לייצור בשר במשך שנים בחוות גידול. בנוסף לפוטנציאל לייצור בר קיימא יותר, בשר מתורבת יהיה ניתן לייצור בכל מקום על פני כדור הארץ, וישנה את שרשרת האספקה. החודשים האחרונים מהווים מומנטום משמעותי עבור מיטק, ואנו מאוד נרגשים מהיוזמות האסטרטגיות אותן אנו מקדמים. אנו מצפים להמשיך ולבנות את מיטק ולבסס עצמנו כמובילים הגלובליים וכמרכז חדשנות בתעשיית הבשר המתורבת."

דגשים פיננסים:

·        כחברה בשלבי פיתוח מוקדמים, מיטק אינה מייצרת הכנסות בשלב זה ואיננה צפויה לייצר הכנסות כלשהן מפעילותה בעתיד הקרוב ובזמן בו היא מפתחת את מוצריה.

·        הוצאות המחקר והפיתוח לשבת 2020 הסתכמו ב-2.5 מיליון דולר, בהשוואה ל-0.2 מיליון דולר בשנת 2019, האצה משמעותית ביכולות המחקר והפיתוח של מיטק.

·        סך הוצאות התפעול בשנת 2020 הסתכמו ב-18.5 מיליון דולר, בהשוואה ל-0.4 מיליון דולר ב-2019.

·        הוצאות רישום למסחר אשר אינן השפיעו על תזרים המזומנים של שנת 2020 בהיקף של 10.2 מיליון דולר הקשורות למיזוג ההופכי לשלד הבורסאי בבורסה לניירות ערך בתל אביב.

·        ההפסד הנקי לשנת 2020 הסתכם ב-18.5 מיליון דולר, או 30 סנט למנייה רגילה, בהשוואה ל-0.4 מיליון דולר, או 2 סנט למנייה רגילה בשנת 2019. הגידול נובע בעיקר מהוצאות רישום למסחר והגדלת ההוצאות התפעוליות אשר אפשרו למיטק להרחיב את טכנולוגיית פיתוח הבשר המתורבת שלה.

·        יתרת המזומנים ושווי המזומנים לסוף שנת 2020 עלתה ל-13.5 מיליון דולר בהשוואה ל-1.2 מיליון דולר בסוף שנת 2019.

·        סך הנכסים גדל ל-17.4 מיליון דולר בסוף שנת 2020 ביחס ל-1.9 מיליון דולר בסוף שנת 2019.

דגשים עסקיים:

פרסום

מיטק מחוייבת לפיתוח בשרים מתורבתים שנראים, מרגישים, טועמים ומריחים כמו בשר המגודל בחווה, ואינם דורשים שחיטה של בעלי חיים כדי לייצר אותם. במקום זאת, מיטק מפתחת תהליך ביו-טכני שבו תאי גזע מבעלי חיים, כמו פרות ותרנגולות, נקצרים ומעובדים בביוריאקטורים, כדי להפוך אותם למוצרים מתקדמים כמו סטייקים ומוצרי בשר אמיתיים אחרים, תוך שימוש בטכנולוגיית הדפסה ביולוגית תלת ממדית. מיטק מחוייבת לייצור בשר מתורבת בר-קיימא, מכיוון שתהליך ייצור זה עשוי להציע יתרונות רבים ליצרנים, הן עסקיים והן לשרשרת האספקה, כמו גם הפוטנציאל להפחתת פליטת גזי חממה והפחתת השימוש במשאבי טבע, וכמובן להיות נקייה יותר ובריאה יותר ממוצרי בשר מסורתיים.

תחזית להמשך:

כניסה לשוק: כחלק מתוכנית המכירות והכניסה לשוק, מיטק מתכוונת להיכנס לשוק תחילה עם מוצרים היברידיים אשר כוללים מרכיבים מן הצומח וכן בשר מתורבת, כקו חדש של מוצרים ברי-קיימא. מיטק מעריכה כי כבר בשנת 2022 יוצב מפעל פיילוט ראשון אשר יציג יכולות ייצור מתקדמות של שומן עוף מתורבת וייקח חלק בייצור המוצר ההיברידי הראשון שצפוי להיכנס לשוק.

המשך פיתוח טכנולוגי: מיטק מתמקדת כרגע בשני נתיבי פיתוח. האחד הוא ייצור בקנה מידה תעשייתי של בשר מתורבת מזני חיות שונים, כגון בקר ועוף, והשני הינו פיתוח של יכולת הדפסה תלת מימדית, לצורך ייצור של מוצרי פרמיום מתורבתים.

אסטרטגיית המשך: כשם שעשתה בשנת 2020, מיטק מתכוונת להמשיך ולהרחיב את יכולותיה הטכנולוגיות בעולם ע"י אסטרטגיית רכישות. לצורך כך, החברה תבחן כיווני פיתוח של חלבונים מתורבתים שונים, כגון בשר דגים מתורבת. המטרה הינה להציע מגוון רחב של מוצרים בתעשייה ההולכת וגדלה, וכן להיות חברה מובילה בעולם בתחום הבשר המתורבת.

28 מיליון דולר מהרישום לנאסד"ק

בנוסף למספר סבבי גיוס בשנת 2020 בהיקף כולל של 15 מיליון דולר, מיטק גייסה 28 מיליון דולר בהנפקה ציבורית של ADS בנאסד"ק במרץ 2021. מיטק היא חברת הבשר התרבותית הראשונה שנסחרת בבורסה בארה"ב.

רכישת Peace of Meat

בפברואר 2021 השלימה חברת מיטק את רכישתה של חברת Peace of Meat BV, יצרנית בלגית של מוצרי עוף מתורבת, תמורת 17.7 מיליון דולר במזומן ובהון. מיטק מתכוונת למנף את טכנולוגיות העוף המתורבת של Peace of Meat כדי לגוון את טכנולוגיות הבקר המתורבת שלה ולזרז את כניסתה לשוק החלבון האמיתי מבשר המתורבת ומוצרי בשר.

רכישת Peace of Meat מרחיבה את הפורטפוליו של מיטק באמצעות הוספת שומן עוף ומוצרי עוף מתורבת נוספים למשפחת המוצרים  אותם מפתחת מיטק. מוצרי העוף המתורבת והטכנולוגיות המשמשות לייצורם צפויים להיות משווקים לחברות לעיבוד מזון המעוניינות להוסיף "בשרניות" למוצרי המזון מן הצומח שלהן. בהתאם לתנאי הסכם הרכישה, הנהלת Peace of Meat תמשיך להוביל את תהליך הפיתוח במטה החברה בבלגיה.

Print Friendly, PDF & Email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

בשר בקר מתורבת אושר לראשונה בישראל

19/01/2024

שנה טובה
"מילאוטיס: הטכנולוגיה הביולוגית שמשנה את פני התעשייה החלבית ומפחיתה את התלו...
בכירי משרד החקלאות ערכו ביקור במתקן החדשני של חברת PURE BLUE FISH בבנימינ...
חיטוי עטינים - הכללים השתנו ,הגיע זמן לשינוי !
לראשונה בענף, חברה ישראלית חתמה על הסכם לייצוא מזון לחיות מחמד לחנויות ביפן...
בשר בקר מתורבת אושר לראשונה בישראל

19/01/2024

שנה טובה
"מילאוטיס: הטכנולוגיה הביולוגית שמשנה את פני התעשייה החלבית ומפחיתה את התלו...
בכירי משרד החקלאות ערכו ביקור במתקן החדשני של חברת PURE BLUE FISH בבנימינ...
תמיד לדעת לפני כולם

השארו מעודכנים

השאירו פרטים לקבלת עידכונים למייל

בחרו תחום