חברת מילובר, יבואנית חומרי הגלם להזנת בעלי חיים הגדולה בישראל המתמחה בפיתוח, ייצור ושיווק מזון לבעלי חיים, מקימה  שותפות עם חברת חושן פודטק לייצור ושיווק נבטים בבלעדיות בישראל. המתקן הראשון  מוקם בימים אלו בקיבוץ סער בשותפות עם הקיבוץ בהשקעה של כ 15 מיליון ש"ח וייצר 60 טון נבטים ביום. הקמת המתקן צפוי להתחיל בשיווק נבטים בתחילת 2023.  במסגרת ההסכם,  ישקיעו הצדדים כ 150 מיליון ש"ח בהקמת  6 מפעלים נוספים ברחבי הארץ בהיקף ייצור כולל של כ 700 טון ביום.

 

חברת מילובר נוסדה לפני כ 60 שנה והיא בבעלות משותפת של משקי המפרץ, משקי עמק יזרעאל ומשקי גליל עליון. חברת חושן פודטק היא בבעלות משפחת דנקנר ומשקיעים נוספים. חושן פודטק עוסקת בשנתיים האחרונות במו"פ לגידול אינטנסיבי של נבטים כמזון לבעלי חיים, ופועלת עם צוות מומחים מהטובים בארץ ובשיתוף פעולה עם הפקולטה לחקלאות של האוניברסיטה העברית ועם מכון וולקני.

 

נבטים נחשבים כמזון פרימיום לבעלי חיים מעלי גירה, וגידולם במתקן יעודי  חוסך משאבים יקרים של  קרקע ומים, ומתבצע ללא שימוש בדשנים וכימיקלים. בניסויים רבים שערכה נמצא כי הזנה בנבטים של חושן פודטק מביאה לנצילות מזון גבוהה יותר מהמזון הקיים, משפיעה לטובה על כמויות החלב ואיכותו, ומביאה לרמת נעכלות גבוהה בהשוואה לכל מזון אחר, דבר שמוביל לרפתות ודירים נקיים יותר ולהפחתה משמעותית בפליטות גזי חממה. החיבור בין מילובר לחושן פודטק יאפשר סינרגיה בין הפיתוח החדשני של חושן פודטק לבין המומחיות של מילובר בהזנת בעלי חיים והפריסה הגיאוגרפית שלה.

 

אירית בן דוב, מנכלית חברת מילובר אמרה כי השותפות עם חושן פודטק  היא חלק מראיה אסטרטגית של מילובר הרואה בתחומי הפודטק והאגריטק מנוע צמיחה עתידי הצועד לעבר עולמות של קיימות וחסכון במשאבים.. יתרה מכך, מהלך כזה של גידול נבטים בישראל יאפשר לחזק את העצמאות של מדינת ישראל לספק מזון תוך הקטנת תלות בייבוא חומרי גלם.

 

סער ברכה, מנכ"ל חושן פודטק ושותף בחברה אמר: "תכניתנו האסטרטגית הינה לבצע את המחקר והפיתוח של החברה בישראל, ולהקים מתקני גידול רבים של נבטי חושן פודטק במדינות שונות, בכל מדינה עם שותף אסטרטגי מוביל. הכרנו במילובר צוות ניהולי ומקצועי מרשים ואיכותי, ואנחנו שמחים על השותפות עם החברה המובילה בישראל במכירת מזון לבעלי חיים".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *