פר ההרבעה היקר ביותר נמכר ב- 17,400 שקלים

פר ההרבעה היקר ביותר נמכר ב- 17,400 שקלים

במכירה הפומבית של בוקרי 'אגודת מרעה' בגולן

 

המכירה הפומבית השנתית של עגלי ההרבעה התקיימה

פרסום

בחסות 'צמח תערובות' ו'הרמן-פרוג'קט בר'

 

עגל ההרבעה היקר ביותר, מספר 613, שטופח במשק קשת, נמכר ב- 17,400 שקלים (!) לחוות הבקר ברמת מגשימים. במכירה הפומבית של בוקרי 'אגודת מרעה'. העגל מגזע סימנטל, בן 14 חודשים, שוקל כעת 607 ק"ג (ויגיע למשקל של 1 טון), הינו בעל תכונות פוריות ועלייה במשקל של 1.4 ק"ג ליום (!) עם היקף אשכים 40 ס"מ, ורגליים ארוכות וחזקות, המעניקות לו יתרון בתנאי השטח הסלעיים של הגולן. 

במכירה הפומבית הוצגו 35 עגלי הרבעה מהגזעים סימנטל ושרולה שטופחו בחוות הבקר רמת מגשימים, יונתן, קשת ומשק שניידר. המכירה הפומבית נועדה לטפח, לשמר ולהשביח פרים טהורי גזע בעלי גנטיקה משובחת ולהבטיח את איכות הבשר לצרכנים. האירוע בו השתתפו בוקרים מקצועיים מכל רחבי הארץ, התקיים במכלאת יונתן בגולן, נוהל על ידי 'אגודת מרעה', בחסות "צמח תערובות", מהמפעלים הגדולים בישראל לעיבוד תערובות איכותיות להזנת בעלי חיים, וחברת 'הרמן-פרוג'קט בר'.

 

דרור טננבאום, מנהל השיווק של 'צמח תערובות' אמר: "השנה מקבל האירוע המסורתי חשיבות גדולה, לנוכח האיום המרחף מעל ענפי החקלאות בישראל עקב הרפורמה בחקלאות שמקדמת הממשלה. מגדלי הבקר הישראלים חווים לצערנו, על בשרם, 'תרתי משמע', את משמעות הגדלת הייבוא של עגלים חיים ובשר קפוא, לכן חשוב שהבוקרים הישראלים לא רק שלא הרימו ידיים, אלא ממשיכים לספק את הבשר האיכותי, הבריא והטעים ביותר. על הצרכן הישראלי לדעת כי מחיר הבשר תוצרת ישראל, מגלם איכות חסרת פשרות, גידול בעלי החיים באופן הומני וכי ענף הבקר לבשר במרעה הוא השומר על אדמות הלאום והשטחים הפתוחים בעצם נוכחותו בשטח, זו ציונות אמתית, ואנו ב'צמח תערובות' מהראשונים לתמוך בהם". אומר טננבאום ומוסיף, כי מפעל 'צמח תערובות' מספק מזון בעל ערכים תזונתיים המשלימים את שהמרעה אינו מספק, במיוחד בעונת הקיץ ולשם כך פותחו עם בוקרי 'אגודת מרעה', תערובות מזון מיוחדות בעלות ערכים תזונתיים שנדרשים לבקר. כמו כן מוגשות לעגלים תערובות ללא אנטיביוטיקה וללא זרזי גדילה, שפותחו במפעל שחרט על דגלו ערכים מחייבים לאורך כל תהליך הגידול והשיווק".

 

העגלים שהוצגו במכירה הפומבית בגולן, בני 13-18 חודשים, שוקלים בממוצע כ- 600 ק"ג והיקף אשכיהם מגיע עד 40 ס"מ. הבוקרים שהשתתפו במכירה הפומבית קיבלו נתונים מלאים לגבי כל עגל הרבעה, כולל תאריך לידה, אופן ההמלטה, נתוני עלייה במשקל, ביצועי הרבעה של אביהם ותכונות הורשה גנטיות, שמתחשבים בהן בעת המכירה. כל העגלים עברו בדיקות פוריות ובנוסף, מקבלים העגלים אישורי בדיקות ווטרינריות, כל זאת על מנת להמשיך את השבחת הגזעים ולטפח תכונות מכריעות לעמידות ובריאות העגלים, אשר מוצגים בזירה, סביבה יושבים הבוקרים והכרוז עורך את המכירה הפומבית.

פרסום

 

תום חזן, יו"ר 'אגודת מרעה' אמר: "מטרת המכירה הפומבית המקצועית היא השבחת העדרים של חברי 'אגודת מרעה', המוכרים והרוכשים. עדרי הבקר בגולן הינם מהמובילים והטובים בארץ, ונמצאים כל העת במגמת שיפור וייעול, על מנת לספק את הבשר הטוב והאיכותי ביותר לצרכנים. בעקבות הפיתוח האינטנסיבי ברמת הגולן בתחומי ההתיישבות, תעשייה, תיירות ועוד, הגורע משטחי המרעה, 'אגודת מרעה' משקיעה בשנים האחרונות מאמצים רבים מול מועצה אזורית גולן ומשרדי הממשלה, על מנת להבטיח את עתיד גידול הבקר בגולן ולבנות אסטרטגיה ארוכת טווח לענף. הבוקרים של האגודה הם שומרי אדמות הלאום בגולן, לאורך שנים רבות ובכוונתנו להמשיך בקיום הענף למרות הקשיים הרבים".

 

בסיום המכירה הועברו העגלים לחוות הבעלים החדשים ועתה יעסקו בהרבעת הפרות האימהות, בעדרים, וייצרו דור צאצאים בריאים בעלי איכויות גבוהות יותר לעדר הבקר המסחרי.

Print Friendly, PDF & Email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

מפקחי משרד החקלאות תפסו כ-53,000 ביצים שהוברחו משטחי הרשות הפלסטינית

28/05/2024

דוח מבקר המדינה מתניהו אנגלמן בדיקה ביחידת הפיצו"ח- בחקלאות

21/05/2024

משרד החקלאות ומנהלת תקומה ישקיעו 180 מיליון ₪ עוד השנה, בשיקום ובפיתוח משקי...

08/05/2024

פורום למאבק בעוני על התייקרות מחירי החלב: "משקפת תפיסה מעוותת של אחריות כלכ...

30/04/2024

נחשף מרכז הפצה לוגיסטי של ביצים מוברחות ומכון "מיון" פיראטיים

24/04/2024

מחירים החדשים של מוצרי החלב בפיקוח:

15/04/2024

מפקחי משרד החקלאות תפסו כ-53,000 ביצים שהוברחו משטחי הרשות הפלסטינית

28/05/2024

דוח מבקר המדינה מתניהו אנגלמן בדיקה ביחידת הפיצו"ח- בחקלאות

21/05/2024

משרד החקלאות ומנהלת תקומה ישקיעו 180 מיליון ₪ עוד השנה, בשיקום ובפיתוח משקי...

08/05/2024

פורום למאבק בעוני על התייקרות מחירי החלב: "משקפת תפיסה מעוותת של אחריות כלכ...

30/04/2024

תמיד לדעת לפני כולם

השארו מעודכנים

השאירו פרטים לקבלת עידכונים למייל

בחרו תחום