דף הבית / חברות ישראליות מספרות / קנט מרחיבה את תוכנית ביטוח הצאן ותבטח, לראשונה, גם נגד גניבות

קנט מרחיבה את תוכנית ביטוח הצאן ותבטח, לראשונה, גם נגד גניבות

מהשקת ביטוח הצאן, לפני כשנתיים, שילמה קנט למגדלים למעלה ממיליון ₪

 

 

פרסום

קנט, הקרן לביטוח נזקי טבע בחקלאות, הודיעה כי על רקע הפגיעה הכלכלית הכבדה הנגרמת למגדלי הצאן כתוצאה מהפשיעה החקלאית, ולבקשת משרד החקלאות היא מרחיבה את תכנית ביטוח הצאן לשנת 2019, כך שהביטוח יכלול כיסוי למקרה של תמותה בעקבות מחלה וביטוח גניבות צאן מהדיר. זאת בנוסף לפינוי וכילוי של פגרי צאן.  תוכנית הביטוח גובשה בשיתוף משרד החקלאות ופיתוח הכפר, ארגוני מגדלי הצאן וקנט, ומטרתה לתת מענה ביטוחי מקיף, שקט נפשי ורשת ביטחון כלכלית מלאה למגדל.

 

תכנית ביטוח הצאן תוכננה ופותחה מתוך הכרה בחשיבות השמירה על איכות הסביבה, שמירה על בריאות העדר, מניעת מפגע תברואתי ושמירה על בריאות הציבור הביטוח מיועד לעדר הצאן. מסיכום נתוני קנט עולה כי במהלך השנתיים בהם פועלת תכנית הביטוח שולמו למגדלי הצאן פיצויים ע”ס למעלה ממיליון ₪. עוד עולה כי בשנת 2018 ביצעה קנט כ-3,550 פינויים של פגרי צאן. יצוין כי התכנית מיועדת לכל סוגי עדר הצאן ובכלל זה כל עדר העזים, הכבשים, התיישים והאיילים לחלב ולבשר, מיום לידתם. תשלום דמי הביטוח הינו רק עבור האימהות.

 

השנה, בנוסף לביטוח פינוי וכילוי המגדלים יוכלו לרכוש גם כיסוי ביטוחי מפני תמותות וגניבות. תכנית הביטוח נותנת כיסוי ביטוחי לסיכונים שונים ובכללם תמותה מכל סיבה שלא הוחרגה בחוזה הביטוח או בפוליסה, וכן למקרי גניבת הצאן המבוטח. בקנט מדגישים כי הכיסוי הביטוחי למקרי גניבה מחייבים את המגדל לדווח למשטרה מיד בקרות מקרה הגניבה, שהמתחם בו שהה הצאן המבוטח שנגנב היה נעול ושפועלות בו מצלמות אבטחה שתיעדו את הגניבה עצמה.

 

פרסום

על מנת  להצטרף לביטוח, על הצאן המבוטח להיות מחוסן בכל החיסונים הנדרשים, לקבל טיפול רפואי ותרופתי מלא במקרה של תחלואה על פי החוק ועל פי הוראות הרופא הווטרינרי המטפל והשירותים הווטרינריים.

 

 

 

Print Friendly, PDF & Email

בנוסף אולי תאהב/י

מצטרפים לדף הפייסבוק של משקנט ונשארים מעודכנים כל הזמן‎

אודות מערכת פורטל משק נט

מערכת פורטל משק נט עושה כמיטב יכולתה להביא בפניכם חדשות , כתבות ,מחקרים ,ידיעות מהארץ העולם ועוד המון אינפורמציה בתחום תעשיית משק החלב משק הבקר גידול עופות ודגי מאכל. בכל הצעה בקשה רעיון נשמח באם תיצרו קשר

בידקו גם

כנס לקוחות של מכון התערובת בכפר יהושע,

הצלחה לכנס לקוחות של מכון התערובת בכפר יהושע, ברשותו של המנכ”ל שייקה דרורי (לשעבר מנכ”ל …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *