ראש ממשלת אוסטרליה -"במידה והכנסת תאשר את הצעת החוק, הדבר יביא לסיומו של הסחר במקנה חי בין אוסטרליה לישראל,"

ראש ממשלת אוסטרליה, מלקולם טרנבול, פנה ביום שישי במכתב לראש הממשלה, בנימין נתניהו, לאחר שנודע לו כי ועדת השרים לענייני חקיקה תמכה בשבוע שעבר בהצעת חוק לצמצום הדרגתי במשלוחים של מאות אלפי עגלים וכבשים חיים מאוסטרליה לפיטום ושחיטה בישראל.

במידה והכנסת תאשר את הצעת החוק, הדבר יביא לסיומו של הסחר במקנה חי בין אוסטרליה לישראל", כתב ראש הממשלה וציין כי מדובר במרכיב הסחר הגדול ביותר בהסכמי הסחר הבין לאומיים בין שתי המדינות, המוערך בשווי של של כ-50 מיליון דולר לשנה. עוד ציין ראש הממשלה האוסטרלי כי ישראל מהווה את אחד השווקים שלהם חשיבות קריטית להמשך קיומה של תעשיית הבקר האוסטרלית.

 

ראש הממשלה טרנבול ביקש מבנימין נתניהו לשקול את כל הגורמים הללו בהחלטתו לבחון את נושא הסחר במקנה חי בין אוסטרליה וישראל, בכך שיבטיח את המשך קיום הסחר בבעלי חיים והמשכיות הסכמי הסחר בין המדינות.

פרסום

כזכור, ועדת השרים לענייני חקיקה אישרה ביום ראשון שעבר את הצעת החוק של ח"כ מיקי זוהר לצמצום ייבוא מאות אלפי עגלים וטלאים לשחיטה בישראל. ההצעה זכתה לתמיכת 28 ח"כ מכל קצוות הקשת הפוליטית וראש הממשלה, בנימין נתניהו פרסום הודעה בתום הדיון כי "חובה לעשות תיקון אמיתי לצער הגדול הזה שנגרם לבעלי החיים".

 

ביום שלישי שעבר, הגיש שר החקלאות אורי אריאל ערר נגד הצעת החוק בטענה כי "ביטול הובלת המקנה אינה החלטה מידתית שתוביל לעלייה במחירי הבשר בעשרות אחוזים. בנוסף, תוביל לפיטורין במעגל ראשון לאזרחים ישראלים רבים" והזהיר אז, כי הצעת החוק שנועדה למנוע יבוא של בקר בספינות משא, מהווה הפרה של הסכמי סחר בינלאומיים ועלולה לגרום לפגיעה ביחסי סחר החוץ של מדינת ישראל.

 

פרסום

לדברי השר, מטרת משרד החקלאות היא להגדיל כל העת את היקפי יבוא הבשר המצונן והקפוא מחו"ל, על חשבון ייבוא עגלים חיים בספינות. בעקבות הגשת הערר של שר החקלאות והגשת ערר נוסף על ידי השר גלעד ארדן, מליאת הממשלה תדון היום (א') בנושא

משרד החקלאות ושר החקלאות אריאל, רואים תמיד לנגד עיניהם את החשיבות בשמירה על רווחתם של בעלי החיים, ופועלים לייעול והרחבת האכיפה והחקיקה הקיימת בנושא. במסגרת התיקון האחרון לחוק צער בעלי חיים אף הוביל השר לכך שתקבע סמכות להתקין תקנות בנושא שמירה על רווחתם של בעלי חיים בעת ייבוא וייצוא בעלי חיים באוניות ומטוסים. בנוסף הנחה אריאל, את הגורמים המקצועיים במשרדו לקדם כתיבת תקנות שיכללו גם הוראות בעניין הובלה ימית ואווירית של בעלי חיים, למען שמירה על רווחתם".

"במקביל לחקיקה הקיימת בנושא הובלת בעלי חיים, ממשיך המשרד בפעילות הפיקוח על שמירת רווחתם של בעלי החיים המיובאים בזמן פריקתם מכלי השייט והובלתם בישראל. בנוסף, ייבוא של הבשר מצונן והטרי יוביל לצמצום משמעותי של הובלת מקנה. אך כיום, הסתמכות על ייבוא כזה בלבד, אינה עונה לבקשות הצרכנים הישראלים".

Print Friendly, PDF & Email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

מפקחי משרד החקלאות תפסו כ-53,000 ביצים שהוברחו משטחי הרשות הפלסטינית

28/05/2024

דוח מבקר המדינה מתניהו אנגלמן בדיקה ביחידת הפיצו"ח- בחקלאות

21/05/2024

משרד החקלאות ומנהלת תקומה ישקיעו 180 מיליון ₪ עוד השנה, בשיקום ובפיתוח משקי...

08/05/2024

פורום למאבק בעוני על התייקרות מחירי החלב: "משקפת תפיסה מעוותת של אחריות כלכ...

30/04/2024

נחשף מרכז הפצה לוגיסטי של ביצים מוברחות ומכון "מיון" פיראטיים

24/04/2024

מחירים החדשים של מוצרי החלב בפיקוח:

15/04/2024

מפקחי משרד החקלאות תפסו כ-53,000 ביצים שהוברחו משטחי הרשות הפלסטינית

28/05/2024

דוח מבקר המדינה מתניהו אנגלמן בדיקה ביחידת הפיצו"ח- בחקלאות

21/05/2024

משרד החקלאות ומנהלת תקומה ישקיעו 180 מיליון ₪ עוד השנה, בשיקום ובפיתוח משקי...

08/05/2024

פורום למאבק בעוני על התייקרות מחירי החלב: "משקפת תפיסה מעוותת של אחריות כלכ...

30/04/2024

תמיד לדעת לפני כולם

השארו מעודכנים

השאירו פרטים לקבלת עידכונים למייל

בחרו תחום