דף הבית / חדשות / בהמשך למהלכים לטובת שמירה על אוכלוסיית הדגים:
צילום קבוצת פורטל נט

בהמשך למהלכים לטובת שמירה על אוכלוסיית הדגים:

בשל השבתת הדיג בעונת הרבייה משרד החקלאות יתמוך בהיקף של 2 מיליון ₪ בדייגי הים התיכון

 

לאחרונה יזם משרד החקלאות שינוי תקנות בחוק הדיג באופן שיאפשר את השבתת הדיג בעונת הרבייה בים התיכון לטובת שמירת הדגה בים התיכון. לאור ההשבתה יתמוך משרד החקלאות בהיקף של 2 מיליון ₪  בדייגי הים התיכון, בכדי שפרנסתם לא תיפגע.

פרסום

 

על מנת להבטיח את המשך קיומה של אוכלוסיית הדגים במדינת ישראל ולמנוע פגיעה בהתחדשותם, יזם המשרד לפני כשנתיים רפורמה הכוללת הוראות שונות, ביניהן: הפסקת שיטות דיג פוגעניות; מידה מינימלית של עיני הרשתות; הגדלת גודל המינימום של דגים חשובים; הגבלת פעילות דיג בעונת הרבייה העיקרית של דגים בים התיכון ובכנרת והגבלה של דיג באמצעות ספינות מכמורת באזורים שונים בים התיכון, כל זאת בכדי לאפשר למיני הדגים המקומיים להתרבות באין מפריע ולהעמיד דור צאצאים חדש.

 

בנוסף לשמירת משאב הדגה הטבעי, השבתת הדיג נועדה לטובת ציבור הדייגים המתפרנס מפעילות הדיג ומהבאת הדגים הבשלים לשווקים, שכן שגשוג הדגה המקומית הינה גם רווחתם. יחד עם זאת, המשרד מכיר בהשלכות הכלכליות הצפויות לדייגים ומשפחותיהם כתוצאה מהשבתת הפעילות ויזם נוהל תמיכה כולל על סך 2 מיליון ₪, כך, שגובה התמיכה לכל דייג מקצועי או בעל רישיון מקצועי לספינת דיג צפוי לעמוד על כ-4,500 ₪.

פרסום

 

 

Print Friendly, PDF & Email

בנוסף אולי תאהב/י

מצטרפים לדף הפייסבוק של משקנט ונשארים מעודכנים כל הזמן‎

אודות מערכת פורטל משק נט

מערכת פורטל משק נט עושה כמיטב יכולתה להביא בפניכם חדשות , כתבות ,מחקרים ,ידיעות מהארץ העולם ועוד המון אינפורמציה בתחום תעשיית משק החלב משק הבקר גידול עופות ודגי מאכל. בכל הצעה בקשה רעיון נשמח באם תיצרו קשר

בידקו גם

ועדת הכלכלה הכריעה – התכנון בענף הביצים ימשך

ועדת הכלכלה בראשות ח”כ איתן כבל החליטה להסיר מסדר היום את ההסתייגות מתקנות כללי הביצים …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *