"במהלך שלנו לסימון ארץ המקור בתוצרת חקלאית, נדאג לשלב גם את הדג הישראלי האיכותי"

שר החקלאות ופיתוח הכפר, חה"כ אלון שוסטר ומנכ"ל משרדו נחום איצקוביץ' ביקרו היום במעבדה לבריאות הדג בעמק המעיינות וסקרו את תמונת המצב בענף המדגה הישראלי. השר שוסטר: "ענף גידול הדגים ספג מכות לא פשוטות בשנים האחרונות, ואני חש מחוייבות גדולה לסייע למגדלים המסורים, כאן בעמק המעיינות ובמקומות אחרים. במהלך שלנו לסימון ארץ המקור בתוצרת חקלאית, נדאג לשלב גם את הדג הישראלי האיכותי."

מנכ"ל ארגון מגדלי הדגים, אלי שריר: "החלטתכם לקדם חקיקה מחייבת בנושא סימון ארץ המקור בתוצרת חקלאית טרייה היא אחד הצעדים המשמעותיים והחיוניים ביותר לחקלאות הישראלית"

אלי שריר, מנכל ארגון מגדלי הדגים ברך את השר שוסטר ומנכ"ל המשרד איצקוביץ' ואמר: "כאנשי שטח שהגיעו לתפקיד עם אסטרטגיה ברורה של פעילות ועשייה, שניכם מעורים לעומק במה שקורה בכל ענפי החקלאות כיום וניתן לראות זאת היטב בהתנהלות המשרד. רצינו לשים דגש בביקור זה על חשיבותה הרבה של עבודת המעבדה לבריאות הדג של המשרד, הפועלת בעמק המעיינות שבו נמצא הריכוז הגבוה ביותר של בריכות הדגים בארץ. מאחר והמעבדה בניר דוד נותרה היחידה הנותנת כיום מענה בלעדי למדגים, בכל הנוגע לבריאות הדגים, איכותם ורווחתם, וכן בתשתית ידע למחקר ופיתוח וגיבוש נהלים ופרוטוקולים לעבודה השוטפת ולעתיד הענף, אנו רואים חשיבות עליונה בחיזוק והרחבה של פעילותה, באמצעות הוספת תקנים חיוניים".

במהלך הביקור הדגישו בארגון מגדלי הדגים כי בניגוד לתעשיות אחרות במשק, המגדלים נמנעו מהעלאת מחירים במהלך משבר הקורונה, אך ספגו ירידה ניכרת במכירות בשל סגירת השווקים הפתוחים וענף התיירות, בדגש על תיירות סובב כנרת.

פרסום

נושא נוסף שהוצג בסיור הוא פעילות קרן המחקר והפיתוח שהקים הארגון כתשתית יזמות והטמעת טכנולוגיות מתקדמות שיתרמו להתייעלות הענף ויבטיחו את עתידו בתנאי התחרות בשוק. הקרן משקיעה במחקרים ומיזמים ברי יישום, הנבחרים בהתאם לצרכים העולים מהשטח ומהמגדלים, בין היתר בפיתוח מנים חדשים, חיזוק העמידות של זנים קיימים, איתור שיטות טיפול וגידול חדשניות ומתקדמות, תשתית רבייה עצמאית ויציבה של דגים לאורך כל השנה ועוד. שריר: "משאבי הקרן מגיעים מכספי התמיכה הישירה לענף, במסגרת הסכם הורדת המכס על יבוא דגים מתחרים לארץ, והם דוגמא מצוינת לחשיבות של מעבר לתמיכות הישירות בחקלאות והמטרות החיוניות שתמיכה זו יכולה לקדם".

פרסום

ארגון מגדלי הדגים יזם ומוביל בשנתיים האחרונות את נושא סימון ארץ המקור בתוצרת חקלאית טרייה הנמכרת בתפזורת. כענף הנמצא בחשיפה גבוהה מאוד ליבוא, נושא זה הוא קריטי להמשך קיומו של המדגה הישראלי. שריר הודה לשר שוסטר ולמנכ"ל איצקוביץ' על החלטת המשרד ליזום חקיקה ממשלתית בעניין: "החלטתכם לקדם חקיקה מחייבת בנושא סימון ארץ המקור של תוצרת חקלאית טרייה, מיובאת ומקומית, ובכלל זה דגים, פירות, ירקות, בשר ועוד, היא אחד הצעדים המשמעותיים והחיוניים ביותר לחקלאות הישראלית ואני מאמין שאני מדבר בשם החקלאים כולם כשאני מודה לכם על היוזמה החשובה הזו.

אנו מאמינים ביתרונות התוצרת שלנו, בכל הנוגע לאיכות וטריות, וכך גם הצרכן הישראלי. החוק לסימון ארץ מקור ייתן בידי אזרחי ישראל את הזכות לבחור, מתוך שקיפות מלאה, מה הם מעדיפים לקנות".

Print Friendly, PDF & Email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

מה עושים הדגים בים כשחם להם ?
הגיעה זמנה של החקלאות הימית המקיימת
נתפסו ברשת: מה דגים בעזה?
תו 'חי בריא' ראשון לדגים - לדגיי עין גב בכנרת
מצילים את הכרישים
פרס מפעל חיים יוענק לערן להב: "תרומה אדירה לענף הדייג בישראל"
מה עושים הדגים בים כשחם להם ?
הגיעה זמנה של החקלאות הימית המקיימת
נתפסו ברשת: מה דגים בעזה?
תו 'חי בריא' ראשון לדגים - לדגיי עין גב בכנרת
תמיד לדעת לפני כולם

השארו מעודכנים

השאירו פרטים לקבלת עידכונים למייל

בחרו תחום