סוכם מתווה הלולים החדש

מגדל שיעמוד בדרישות החדשות עד סוף שנת 2022 ויחליף את הלול שברשותו, יזכה לתמריץ בתוספת של 200 אלף ביצים למכסתו הקיימת לגידול.

ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש היום (ראשון) עם ראשי רשויות וראשי ענף הלול לסיכום מתווה הלולים.

בפגישה השתתפו גם שר האוצר משה כחלון, מ״מ מנכ״ל משרד ראש הממשלה רונן פרץ, מנכ״ל משרד החקלאות שלמה בן אליהו, יו"ר התאחדות חקלאי ישראל מאיר צור, נשיא התאחדות האיכרים דובי אמיתי ויו״ר מרכז המועצות האזוריות וראש המועצה האזורית מרחבים שי חג'ג'.

הפגישה נערכה על רקע העובדה שלאחרונה החל משרד החקלאות ליישם תקנה שתאסור איכלוס של תרנגולות מטילות בלולים ישנים שאינם מבטיחים ביצים נקיות מסלמונלה.

פרסום

המתווה החדש שהושג היום, בסיועו של ח״כ ניר ברקת, לשדרוג ענף ההטלה לשם שמירה וקידום בריאות הציבור, בריאות העופות ודאגה לרווחת המטילות, יוצג בפני הממשלה הבאה לסיכום התקציב המיועד.

בפגישה היום סוכם, כי מגדל שיעמוד בדרישות החדשות עד סוף שנת 2022 ויחליף את הלול שברשותו, יזכה לתמריץ בתוספת של 200 אלף ביצים למכסתו הקיימת לגידול, בלול המשודרג. לולן שירצה היתר איכלוס ללול ישן יצטרך לספק הוכחות לתחילת תכנון של מעבר ללול חדש, גדול ומתקדם מחוץ ליישוב.

על פי ההבנות, הממשלה החדשה תעניק ללולנים מענק בסך 340 מיליון שקל, כפי שהוסכם ברפורמה ב-2018, שלא קודמה. יש לציין, כי מאחר שמדובר בממשלת מעבר שאין ביכולתה להחייב על תקציבים, מדובר בהבנה כללית ולא בהתחייבות מפורשת בעניין התקציב.

העתקת הלולים צפויה להביא לפינוי שטחים בתוך שטחי היישוב לשימושים חדשים, לשיפור התנאים התברואתיים של תושבי היישובים (צמצום ריחות וזיהומים), ולשיפור פני היישובים.

פרסום

ד"ר תמיר גשן, מנהל השירותים הווטרינרים במשרד החקלאות: "אנו רואים בתכנית להחלפת הלולים אבן דרך חשובה לחיזוק חקלאות ישראל, בריאות הציבור וצרכני הביצים. החלפת הלולים ובניית לולים חדשים ומודרניים יאפשר שמירה על בריאות הציבור, אספקת ביצים בבטיחות ביולוגית גבוהה יותר, ישדרג את רווחת המטילות, ויביא את הענף כולו לתנאי ייצור מודרניים".

ח"כ ניר ברקת מהליכוד אמר ״כמי שמאמין בצורך למצוא פתרונות חדשים לבעיות ישנות בעזרת חשיבה מחוץ לקופסא, הובלתי בתמיכתו של ראש הממשלה, את גיבוש המתווה החדש יחד עם משרד החקלאות ובעלי הלולים בצפון.

"חלק נכבד מהמפגשים התקיימו אצלי בבית בשעות הקטנות של הלילה וכך בנינו את האמון בין הצדדים צעד אחרי צעד, עד שהגענו לפתרון אמיתי. ההסדר יוריד את מחיר הביצים ויתרום להורדת יוקר המחיה, יעניק בטחון תברואתי ופיתוח כלכלי לחקלאות הישראלית בכלל ולענף הלולים בפרט. אני מודה לראש הממשלה ולכל הנוגעים בדבר על האמון שנתנו בי בתיווך בין הצדדים״, הוסיף ברקת.

Print Friendly, PDF & Email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

הגשת בקשה לקבלת המלצה להעסקת עובדים זרים לחקלאים פעילים אשר העסיקו עובדים פ...

25/02/2024

איסוף ופינוי פסולת חומרי ההדברה ותכשירים וטרינריים מחקלאים

25/02/2024

משרדי החקלאות והבריאות מבקשים מהציבור להימנע מהכנסת כלבים וחתולים משטחי הרש...

15/02/2024

50 מיליון ביצים ללא מכס לקראת חג הפסח

08/02/2024

חזרה לנמל: משלוח כבשים ועגלים מאוסטרליה לישראל בוטל בשל איומי החות'ים

07/02/2024

כנס בין לאומי לטכנולוגיות בתחום גידול צאן

31/01/2024

הגשת בקשה לקבלת המלצה להעסקת עובדים זרים לחקלאים פעילים אשר העסיקו עובדים פ...

25/02/2024

איסוף ופינוי פסולת חומרי ההדברה ותכשירים וטרינריים מחקלאים

25/02/2024

משרדי החקלאות והבריאות מבקשים מהציבור להימנע מהכנסת כלבים וחתולים משטחי הרש...

15/02/2024

50 מיליון ביצים ללא מכס לקראת חג הפסח

08/02/2024

תמיד לדעת לפני כולם

השארו מעודכנים

השאירו פרטים לקבלת עידכונים למייל

בחרו תחום